Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
CZY WYBRAĆ HYDROLIZAT KOLAGENU CZY HYDRAT KOLAGENU??? WARTO WIEDZIEĆ!
HYDROLIZAT kolagenu czy HYDRAT kolagenu??? Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, że kolagen, kolagenowi nie jest równy.

HYDROLIZAT kolagenu czy HYDRAT kolagenu???

WAŻNE! ZAWSZE CZYTAJ SKŁAD PRODUKTÓW Z KOLAGENEM

  • Dlaczego hydrolizat kolagenu nie jest tak skuteczny jak kolagen naturalny COLWAY?
  • Dlaczego wielu kosmetologów uważa, że kolagen nie jest w stanie wnikać w skórę?

 

Słowo Kolagen „płaci” - jest niezwykle dochodowe.

Kolagenem nazywane bywa niemal wszystko, co posiada określony zestaw białek, a najczęściej określa się tak coś, co przypomina kolagen składem np. aminokwasowym, ale już absolutnie nie strukturą.

Skąd bierze się hydrolizat kolagenów?

Dla większości ludzi słowo „kolagen” oznacza zazwyczaj włókno, czyli postać dojrzałą, piątorzędową. 

Taki kolagen ma ogromną masę cząsteczkową i jest niepodzielny, nierozpuszczalny w wodzie, nie podlega rozpadowi na mniejsze cząsteczki, które byłyby w stanie wnikać w skórę. Krótko mówiąc - jest za duży.

Stąd często kosmetyczki wydają z góry wyrok - "to niemożliwe, by kolagen wnikał w skórę". I mają rację, mając na uwadze hydrolizat kolagenu.

Tego nieporozumienia komunikacyjnego można uniknąć jeżeli osobie posiadającej wiedzę biochemiczną o strukturze białek i wielkości ich cząsteczek powiemy, że Kolagen Naturalny COLWAY jest HYDRATEM HELIS KOLAGENOWYCH, czyli żelem tworzonym naturalnie przez molekuły.

Molekuły te, po wyizolowaniu ze skóry rybiej utrzymują konformację helisy, bądź 3-helisy ( kolagen trzeciorzędowy), co jest fenomenem samo w sobie i warunkuje ich biologiczną aktywność. Zaś przez skórę przenikają peptydy - produkty rozpadu tych helis.

Bo helisy i 3-helisy, w przeciwieństwie do włókien, rozpadają się na drobniejsze peptydy, które w skórę wnikają bez problemu.

 

Uwaga!

W większości kosmetyków i suplementów kolagenowych znajdziesz hydrolizat kolagenu, słabo aktywny biologicznie!

Taki hydrolizat kolagenu to inaczej żelatyna. Powstaje w wyniku termicznego zniszczenia wiązań sieciujących oraz wiązań peptydowych białek kolagenowych. Ponieważ przy jego wytwarzaniu nie trzeba uważać na delikatną strukturę kolagenu, poddawany jest on wstępnej obróbce przez działanie silnych kwasów lub zasad tak więc warunki pozyskiwania hydrolizatu kolagenu są znacznie drastyczniejsze i umożliwiają wykorzystanie szerszej gamy surowców zawierających kolagen, w tym kości.

Ze względu na duża ilość taniego surowca hydrolizat kolagenu jest najtańszym spośród pochodnych białek kolagenowych

Chętnie wykorzystuje się go w tańszych kosmetykach i suplementach jako zamiennik natywnego białka kolagenowego, niestety niepełnowartościowy.

Działanie natywnych białek kolagenowych jest nieporównywalnie szersze oraz silniejsze niż popularnych na rynku zastępników takich jak wspomniane hydrolizaty kolagenu o nikłej sile działania.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl