Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
PYTANIA I ODPOWIEDZI

PYTANIE 1

HYDROLIZAT kolagenu czy HYDRAT kolagenu???

WAŻNE! ZAWSZE CZYTAJ SKŁAD PRODUKTÓW Z KOLAGENEM

  • Dlaczego hydrolizat kolagenu nie jest tak skuteczny jak kolagen naturalny COLWAY?
  • Dlaczego wielu kosmetologów uważa, że kolagen nie jest w stanie wnikać w skórę?
Przeczytaj ten tekst, a dowiesz się, że kolagen, kolagenowi nie równy!

Słowo Kolagen „płaci” - jest niezwykle dochodowe.

Dlatego w marketingu kosmetycznym, a ostatnio nawet farmaceutycznym jest powszechnie nadużywane.

Kolagenem nazywane bywa niemal wszystko, co posiada określony zestaw białek, a najczęściej określa się tak coś, co przypomina kolagen składem np. aminokwasowym, ale już absolutnie nie strukturą.

Skąd bierze się hydrolizat kolagenów?

Dla lekarza, czy kosmetologa słowo „kolagen” oznacza zazwyczaj włókno, czyli postać dojrzałą, piątorzędową. Taki kolagen ma ogromną masę cząsteczkową i jest niepodzielny, nierozpuszczalny w wodzie, nie podlega rozpadowi na mniejsze cząsteczki, które byłyby w stanie wnikać w skórę. Krótko mówiąc - jest za duży.

Stąd często lekarze i kosmetyczki wydają z góry wyrok - "to niemożliwe, by kolagen wnikał w skórę".

Tego nieporozumienia komunikacyjnego można uniknąć jeżeli osobie posiadającej wiedzę biochemiczną o strukturze białek i wielkości ich cząsteczek powiemy, że Kolagen Naturalny COLWAY jest HYDRATEM HELIS KOLAGENOWYCH, czyli żelem tworzonym naturalnie przez molekuły.

Molekuły te, po wyizolowaniu ze skóry rybiej utrzymują konformację helisy, bądź 3-helisy ( kolagen trzeciorzędowy), co jest fenomenem samo w sobie i warunkuje ich biologiczną aktywność. Zaś przez skórę przenikają peptydy - produkty rozpadu tych helis.

Bo helisy i 3-helisy, w przeciwieństwie do włókien, rozpadają się na drobniejsze peptydy, które w skórę wnikają bez problemu.

 

Uwaga!

W większości kosmetyków i suplementów kolagenowych znajdziesz hydrolizaty kolagenu, słabo aktywny biologicznie!

Taki hydrolizat kolagenu to inaczej żelatyna. Powstaje w wyniku termicznego zniszczenia wiązań sieciujących oraz wiązań peptydowych białek kolagenowych. Ponieważ przy jego wytwarzaniu nie trzeba uważać na delikatną strukturę kolagenu, poddawany jest on wstępnej obróbce przez działanie silnych kwasów lub zasad tak więc warunki pozyskiwania hydrolizatu kolagenu są znacznie drastyczniejsze i umożliwiają wykorzystanie szerszej gamy surowców zawierających kolagen, w tym kości.

Ze względu na duża ilość taniego surowca hydrolizat kolagenu jest najtańszym spośród pochodnych białek kolagenowychChętnie wykorzystuje się go w tańszych kosmetykach i suplementach jako zamiennik natywnego białka kolagenowego, niestety niepełnowartościowy.

 Działanie natywnych białek kolagenowych jest nieporównywalnie szersze oraz silniejsze niż popularnych na rynku zastępników takich jak wspomniane hydrolizaty kolagenu o nikłej sile działania.

 

POZNAJ 5 FUNDAMENTALNYCH RÓŻNIC POMIĘDZY KOLAGENEM NATURALNYM COLWAY, A NIEMAL WSZYSTKIMI INNYMI PREPARATAMI KOLAGENOWYMI DOSTĘPNYMI NA RYNKU.

 1RÓŻNICA

Kolagen Naturalny zawiera AKTYWNY BIOLOGICZNIE hydrat kolagenu rybiego.

 

zasadzie na tej jednej różnicy można skończyć wszelkie porównania, bo to właśnie ten fakt świadczy o potędze Kolagenu Naturalnego, a inne preparaty kolagenowe spycha z "piedestału"

 

Kolagen bydlęcy, stosowany w zdecydowanej większości kremów to nieaktywna biologicznie padlina peptydowa. Owszem, kiedyś można ją było nazwać kolagenem, ale wszelka aktywność została "zabita" w procesie hydrolizy (o tym więcej przy omawianiu Różnicy #5).

Kolagen rybi wytwarzany w Polsce, w nietkniętej postaci 'przeszedł' z organizmu ryby do roztworu wodnego, zachowując aktywność biologiczną, nawet w zamkniętej butelce. Masz dzięki temu absolutną pewność, że stosujesz „żywy” preparat, w pełni działający. Preparat od którego masz prawo oczekiwać wymiernych rezultatów.

Kolagen Naturalny jest kosmetykiem transepidermalnym (przenika przez naskórek). I choć jego cząsteczki są kilkadziesiąt razy mniejsze od włókien kolagenu bydlęcego, to wciąż są zbyt duże, by wniknąć w głąb naskórka. Tu ukazuje się kolejny fenomen kolagenu - przy zetknięciu ze skórą (o temp. ok. 37°C) cząsteczki kolagenu rozpadają się na pojedyncze aminokwasy i peptydy, które bez problemu wnikają w epidermę. Wewnątrz naszego organizmu ponownie łączą się tworząc pełnowartościowe białka kolagenowe.

2 RÓŻNICA

Kolagen Naturalny zawiera MAKSYMALNĄ MOŻLIWĄ dawkę aktywnego kolagenu.

 

Wiesz ile tak naprawdę kolagenu zawierają kremy, które znajdziesz w sklepie czy drogerii? Zwykle śladowe ilości, wystarczające by użyć chwytliwej nazwy 'kolagen' w reklamie produktu.

Nie dość, że to zwykła padlina peptydowa, to na dodatek w niskim stężeniu...

W dzisiejszych czasach, gdy ludzie wyrabiają opinię o produkcie na podstawie reklamy, należy wpierw poznać SKŁAD kosmetyku, podawanym wg INCI (Międzynarodowego Nazewnictwa Składników Kosmetycznych).

Teraz zabierz do ręki dowolny krem z kolagenem i zobacz, na którym miejscu zostało wymienione to białko. Jeżeli przykładowo znajduje się dopiero na 7 miejscu to oznacza, że 6 innych składników ma większy udział w preparacie. W przypadku Kolagenu Naturalnego – kolagen jest w składzie tuż za wodą, co akurat jest oczywiste.

Tak wysoka koncentracja sprawi, że efekty stosowania zauważysz do kilkunastu razy szybciej niż w przypadku innych kremów.

3 RÓŻNICA

Kolagen Naturalny wystarczy Tobie nawet na 3 RAZY DŁUŻEJ

 

Aktywny Kolagen Naturalny ma konsystencję żelu, a nie kremu.

Musisz wiedzieć, że gdy tylko rozprowadzisz żel na zwilżonej skórze, zobaczysz jak jedna mała dawka żelu w pełni wystarczy na przeprowadzenie pełnego zabiegu.

 

Przestaniesz wówczas sugerować się ceną, bo uświadomisz sobie, że 200ml Kolagenu Naturalnego, stosowanego 2-3 razy dziennie wystarczy Ci nawet na 10 miesięcy, co w rzeczywistości daje Tobie inwestycję wynoszącą około 1-1,5 zł dziennie.

 Zgodzisz się chyba, że to bardzo niska cena za zachowanie zdrowia i urody...

4 RÓŻNICA

KOLAGEN NATURALNY NIE ZAWIERA CHEMII, NIE POWODUJE UCZULEŃ.

 

Czy jesteś świadoma, że Twoja skóra w ciągu roku wchłania nawet 2 kg szkodliwych substancji? To wszystko w przyszłości może odbić się na zdrowiu Twoim i Twojego dziecka! Nie sądzisz, że to zbyt wysoka cena za nie zwracanie uwagi na skład kosmetyków?

Kolagen Naturalny to produkt naturalny, nie zawiera szkodliwych lub choćby sztucznych substancji.

5 RÓŻNICA

Kolagen Naturalny zawiera HYDRAT kolagenu, a nie "martwy" hydrolizat.

 

Reakcje hydrolizy i hydratacji są kompletnie różne, choć często są ze sobą mylone.

 

Hydrolizat, czyli w praktyce uwodniona postać żelatyny, powstaje w wyniku rozpadu cząsteczki przy udziale wody. Proces hydrolizy często spotyka się w produkcji kolagenu bydlęcego czy wieprzowego. Hydroliza zabija kolagen! Widząc na sklepowych punktach produkt z kolagenem możesz być niemal na 100% pewna, że zawiera on hydrolizat kolagenu...

Hydratacja kolagenu to reakcja wiązania molekuł wody - kolagen rozpuszcza się w niej. Dzięki temu procesowi kolagen zachowuje swoją biologiczną aktywność, również w butelce kosmetyku, z dala od organizmu, w którym "dorastał".

 
PYTANIE 2

Jak dbać  o skórę nastolatka? 

Pielęgnacja młodej cery 👱‍♀👱‍♂ często łączy się z olbrzymim wyzwaniem.

Skóra nastolatka boryka się z nadmiernym łojotokiem, ze zmianami grudkowo-krostkowymi czy z zaskórnikami.
☝️Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj prawidłowa pielęgnacja.
🍀 Oto propozycja kosmetyków, które idealnie sprawdzą się w pielęgnacji skóry nastolatka:
✅Żel Kolagenowy do Mycia - dokładne zmycie zanieczyszczeń, bakterii to podstawa pielęgnacji.
✅Atelowoda komórkowa 👉 pH Atelowody komórkowej jest takie jak skóry więc idealnie pełni rolę toniku i pomaga w nakładaniu kolagenu, jednocześnie rozświetla i nawilża skórę.
✅ Eliksir Dr Słonia - idealny przy inwazji nieprzyjaciół, czyli wyprysków. Główną przyczyną trądziku są bakterie (w 80% Cutibacterium acnes) z którymi eliksir rewelacyjnie daje sobie radę. Stosuj go naprzemiennie przy nakładaniu kolagenu z Atelowodą.
✅ Kolagen Naturalny Platinum 👉 jego niższe pH stwarza niekorzystne warunki do bytowania bakterii, które są jedną z głównych przyczyn powstawania wyprysków.
✅ Colaceum - jest doskonałe do stosowania punktowego przy zmianach zapalnych.
Jeśli stosujemy na całą twarz, głównie na noc należy pamiętać aby równocześnie na dzień nakładać krem nawilżający.
 
PYTANIE 3

Ile jest kolagenu w kolagenie?

Zawartość kolagenu w substancji nie mierzy się w procentach tylko określa się ilość jednostek hydroksyproliny (aminokwasu nie występującego nigdzie indziej w przyrodzie) w mikrolitrze, czy w mikrogramie danej substancji. W Kolagenie Naturalnym COLWAY średnio występuje 1980-2035 jednostek hydroksyproliny na 1 mikrolitr hydratu. Hydrat zawiera ok. 96% wody i do 3,5% białek w pozostałej masie suchej. Ok 90% tych białek, to kolagen. Pozostałe stanowi elastyna i resztki białkowe z filtracji.

 

PYTANIE 4

Z jakich ryb pozykiwany jest kolagen?

Ryby z których izoluje się molekuły kolagenowe tworzące potem hydrat – to tołpyga biała (Hypophthalmichthys molitrix) i tołpyga pstra (Hypophthalmichthys nobilis).

Ryby te żyją wyłącznie w rzekach i jeziorach, gdzie żywią się głównie planktonem i drobnym pokarmem roślinnym.

Nigdzie w Europie nie karmi się tołpyg paszami mogącymi rodzić wątpliwości co do ich „czystości” mikroorganicznej.

Co ważne – problem odkładania się w organizmach ryb metali ciężkich nie dotyczy ryb słodkowodnych – w tym tołpygi.

Zapewniamy, że każda partia kolagenu jest wnikliwie badana na ewentualną zawartość metali. Tołpygi, z których pozyskujemy kolagen, nie są więc „specjalnie hodowane” i na pewno nie są dokarmiane.

Żyją swobodnie w bezpiecznych akwenach polskich, węgierskich, ukraińskich, gdzie ich główną rolą w ekosystemie jest regulowanie nadmiernego wzrostu fitoplanktonu. Ciekawostką jest fakt, że najbardziej odporny termicznie kolagen uzyskuje się z ryb żerujących w wodach cieplejszych, czyli z tołpygi bałkańskiej.

 

PYTANIE 5

 Czy kolagen naturalny jest naturalny?

Kolagen to rzeczywiście produkt w pełni naturalny – nie tylko z nazwy. Jego skład INCI jest bardzo prosty, a lista składników – krótka: woda, kolagen, elastyna – odrobina białka siostrzanego względem kolagenu, minimalne ilości kwasu mlekowego, który występuje naturalnie w naszym organizmie (np. mięśniach i skórze) i krótkołańcuchowy kwas tłuszczowy wiązany prostym alkoholem (caprylyl glycol), który pełni rolę stabilizującą żel. Kolagen Naturalny Colway nie zawiera żadnych parabenów, barwników ani aromatów. Dzięki temu jest wyjątkowo bezpieczny w stosowaniu, nawet dla osób ze skórą wrażliwą.

 

PYTANIE 6

Z jaką częstotliwością stosować kolagen?

Zalecamy aplikację przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Należy pamiętać, że na absorbcję i poziom oraz tempo odbudowy naszego kolagenu w skórze ma wpływ wiele czynników takich, jak: rodzaj i stan naszej cery, wiek biologiczny skóry, gospodarka hormonalna. Z tego względu tempo wchłaniania kolagenu, jak i jego ilość potrzebna do tego, aby „nasycić” naszą skórę, są różne. 

 

PYTANIE 7

Jaka jest wydajność kolagenu?

Żel kolagenowy jest bardzo wydajny. Jedno opakowanie produktu może wystarczyć na wiele miesięcy stosowania. Przy założeniu codziennego stosowania żelu 2x dziennie na twarz i szyję średnio można przyjąć następującą wydajność produktów:

Pojemność 200 ml wystarcza na ok. 10-11 miesięcy
Pojemność 100ml wystarcza na ok. 4-6 miesięcy
Pojemność 50ml wystarcza na ok. 2-3 miesiące 

 

PYTANIE 8

Czym różni się kolagen Platinum od kolagenu Graphite?

Żel kolagenowy występuje w trzech stopniach pigmentacji, który jest wynikiem typu surowca, z którego pozyskiwane jest białko.

– niemal przezroczysty żel Platinum to kolagen o najwyższym stopniu klarowności, który pozyskiwany jest z partii brzusznych skór rybich, gdzie pigment nie występuje. Ten najczystszy kolagen dysymiluje do nieco „mniejszych” biochemicznie produktów rozpadu, co czyni go łatwiejszym we wchłanianiu – przez co dedykowany jest najdelikatniejszym partiom skóry.

– szaroperłowy żel Silver pozyskiwany jest z bocznych części skóry ryby, gdzie stopień zapigmentowania jest znaczny w stosunku do części brzusznej.

– najciemniejszy żel Graphite wytwarzany jest z partii grzbietowych o najwyższym stopniu naturalnego zapigmentowania.

Skład aminokwasowy oraz rozkład podjednostek w łańcuchach kolagenów Silver i Graphite nie odbiega od żelu Platinum mniej zapigmentowanego .

PYTANIE 9

Ile czasu trwa wymiana kolagenu w organizmie?

Kolagen w naszym organizmie podlega ciągłym procesom wymiany: syntezy i dysymilacji. W wątrobie pełna wymiana trwa około miesiąca, a w skórze 110-150 dni. Do 25 roku życia wymiana przebiega sprawnie – tkanki są w pełni sprawne, a skóra wygląda młodo. Z wiekiem proces ten ulega spowolnieniu.

PYTANIE 10

Gdzie w organizmie produkowany jest kolagen?

Kolagen powstaje w komórkach wytwórczych: fibroblastach i chondrocytach w procesach zwanych kolagenogenezą. Ewoluuje od prostego łańcucha aminokwasów poprzez postać spirali (helisy), następnie potrójnej helisy, do postaci fibrylarnej, a wreszcie włóknistej. Włókna kolagenu tworzą wiązki, a one – tkankę.

PYTANIE 11

Czy kolagen rybi jest identyczny z ludzkim?

Na etapie spiralnym (helis), kolagen większości kręgowców żyjących na Ziemi niemal nie różni się od siebie. Kolagen człowieka od rybiego odróżnia się tylko nieznacznie składem aminokwasowym w jednym zaledwie z łańcuchów sekwencji białka.

Czym różni się kolagen rybi od innych stosowanych w kosmetologii?
Kolagen znany jest kosmetologom przede wszystkim w postaci wielkocząsteczkowej, która nie ma właściwości pozwalających na wchłanianie się w głąb skóry. Rodzi to teoretyczne nieporozumienia wokół zdolności przenikania Kolagenu Naturalnego. Kolagen Naturalny jest roztworem wodnym trzeciorzędowego kolagenu, izolowanego bezpośrednio ze skór ryb słodkowodnych. Tymczasem produkty dysymilacji (rozpadu) helis rybiego kolagenu molekularnego bez problemu penetrują naskórek, aby jego naturalnymi kanałami, drogą pozakomórkową, wzdłuż struktur keratynowych, docierać do warstwy podstawowej i dalej.

PYTANIE 12

Jakich produktów należy użyć do oczyszczenia i demakijażu skóry przed nałożeniem kolagenu?
 

Większość produktów do demakijażu skóry – zwłaszcza toniki i niektóre płyny micelarne mają kwaśny odczyn, który nie służy kolagenowi, ponieważ powoduje jego ścinanie się. Dlatego przed aplikacją kolagenu, po demakijażu skóry produktami do oczyszczania takimi, jak: mleczka, płyny micelarne i toniki, należy dodatkowo przemyć twarz wodą z łagodnym żelem myjącym, aby zneutralizować kwaśny odczyn skóry. W tej roli idealnie sprawdzi się Kolagenowy żel do mycia COLWAY. Dopiero tak oczyszczoną skórę należy zwilżyć wodą lub Atelowodą komórkową COLWAY i na nią nałożyć kolagen.

PYTANIE 13

Czy kolagen może uczulić?
 

Kolagen to naturalne białko rybie, które jest w swojej budowie niezwykle podobne do ludzkiego kolagenu, dlatego charakteryzuje się bardzo wysoką biozgodnością względem naszej skóry. Dlatego jest doskonale tolerowany i przyswajany przez większość osób. Jednak, jak w przypadku wszystkich substancji pochodzenia naturalnego, istnieje w populacji grupa osób wrażliwych na białko rybie. Dlatego jeśli występowały wcześniej u Ciebie reakcje alergiczne po zjedzeniu ryby – zalecamy ostrożność w stosowaniu preparatu. W takim wypadku najbezpieczniej jest wykonać u siebie test skórny – wystarczy nanieść małą ilość preparatu na skórę przedramienia po jego wewnętrznej stronie i obserwować, czy wystąpi reakcja alergiczna w postaci: zaczerwieniania lub wysypki. Jeśli w ciągu 48 h skóra wygląda normalnie – oznacza to, że możesz bezpiecznie aplikować preparat na większe powierzchnie ciała.

PYTANIE 14

Jak przechowywać kolagen?
 

Kolagen to produkt naturalny bez sztucznych dodatków i konserwantów, dlatego aby zachować jego właściwości należy przechowywać go w zacienionym miejscu, z dala od promieni słonecznych i wszelkiego innego źródła ciepła. Kolagen Naturalny należy chronić przed zbyt wysoką temperaturą, dlatego dla bezpieczeństwa dostarczamy go zawsze w specjalnie zaprojektowanym styropianowym termosie, który izoluje go od warunków zewnętrznych.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl